دکتر عنایت رحیمی

مهم ترین خصوصیت کانون وکلا دفاع از حقوق مردم است

مهم ترین خصوصیت کانون وکلا دفاع از حقوق مردم است

استاندار فارس گفت: مهم ترین خصوصیت کانون وکلا این است که از حقوق مردم در طول دوران فعالیت خود، دفاع کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی در دیدار هیات مدیره کانون وکلای دادگستری فارس، کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که کانون وکلا سازمانی مردم نهاد است که سابقه طولانی در دفاع موثر از حقوق مردم را دارد، اظهارداشت: سازمان های مردم نهاد باید در جامعه تقویت شوند؛ زیرا از خصوصیات جوامع توسعه یافته آن است که مطالبات مردم از طریق سمن ها به صورت قانونی به گوش مسئولین رسانده شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که بزرگ ترین برجستگی سازمان های غیردولتی به ویژه کانون وکلا این است که به دلیل استقلال، دارای آزادگی هستند، افزود: همه اعضای این کانون باید تلاش کنند این استقلال مخدوش نشود و همچنان پابرجا بماند.

وی با بیان این که خدشه به استقلال کانون وکلا موجب خدشه به اجرای عدالت خواهد شد، گفت: خوشبختانه استقلال کانون وکلا تاکنون حفظ شده و با تلاش همه وکلا در آینده نیز حفظ خواهد شد.

استاندار فارس با تاکید بر این که رفع مشکلات کانون وکلا و فراهم کردن بستر مناسب برای فعالیت آن را مورد توجه قرار خواهد داد، اظهارداشت: کانون وکلا در هدایت، راهنمایی و ارائه مشاوره تخصصی به مردم نقش بسیار پررنگی دارد.

در این دیدار رئیس کانون وکلای دادگستری فارس، کهگیلویه و بویراحمد گزارشی از اقدامات این کانون بیان کرد.

شبکه های اجتماعی

از طریق شبکه های زیر می توانید ما را دنبال کنید